Wiedza: Student
Uzyskuje wiedzę w zakresie stosowania prawa procesowego i materialnego w konkretnych sprawach sądowych karnych i cywilnych, z którymi będzie miał do czynienia w przyszłość.
Zna powiązania pomiędzy kluczowymi instytucjami procesowymi postępowania karnego i postępowania cywilnego.
Rozumie rolę i znaczenie prawa procesowego i materialnego dla przebiegu postępowania sądowego karnego i cywilnego.
Student ma wiedzę z zakresu różnych gałęzi prawa, z którą zapoznawał się dotychczas w ramach odrębnych kursów, np. prawa cywilnego materialnego – zobowiązań.
Ma wiedzę i rozumie strukturę i sposób działania poszczególnych jednostek sądownictwa powszechnego i prokuratury.
Ma wiedzę i rozumie strukturę i sposób działania poszczególnych instytucji prawa.
K_W04, K_W05, K_W08, K_W010
Umiejętności: Student
Potrafi wykorzystać zdobytą wiedzę w wykonywaniu zawodu prawnika – sędziego, adwokata, radcy prawnego.
Potrafi przedstawić stanowisko w sprawie w różnych rolach procesowych.
Potrafi wykorzystać wiedzę teoretyczną z zakresu prawa procesowego i materialnego w konkretnych stanach faktycznych oraz do rozwiązywania konkretnych problemów prawnych.
Potrafi przestawić właściwą argumentację prawniczą dla poparcia danego stanowiska w sprawie.
Posiada umiejętność posługiwania się pojęciami właściwymi dla prawa procesowego i materialnego.
Potrafi dokonać analizy przedstawionego stanu faktycznego z wykorzystaniem przepisów prawa oraz orzecznictwa sądowego.
K_U01, K_U04, K_U05, K_U06, K_U10, K_U16
Kompetencje społeczne: Student
Rozumie społeczne i etyczne uwarunkowania rozwiązań prawnych oraz potrafi zidentyfikować i opisać dylematy natury prawnej, etycznej i społecznej związane z procesem wykonywaniem zawodu prawnika.
Potrafi odpowiednio zachować się jako uczestnik postępowania sądowego.
Rozumie znaczenie prawa procesowego i materialnego, a zdobytą wiedzę potrafi wykorzystać w życiu codziennym.
Rozumie potrzebę doskonalenia zdobytej wiedzy z zakresu prawa procesowego i materialnego oraz potrzebę jej systematycznego pogłębiania i aktualizowania.
Potrafi współdziałać i pracować w grupie. Potrafi zorganizować wspólną i samodzielną pracę oraz określić priorytety służące do realizacji powierzonych zadań.
Potrafi w trakcie dyskusji komunikować zdobytą wiedzę oraz przedstawić swoją opinię na temat instytucji prawa występujących w polskim systemie prawnym. K_K01, K_K02, K_K03, K_K04, K_K07
Metody weryfikacji
w zakresie wiedzy - zajęcia praktyczne – weryfikacja poprzez obserwacje udziału w zajęciach w ramach przyjętych ról procesowych, pracy w grupach, sposobu argumentacji; Ocena przedstawionego przez studenta sprawozdania w formie ustnej z wybranego stanu faktycznego będącego przedmiotem symulacji,
w zakresie umiejętności - zadanie problemowe – przyjęcie danej roli procesowej, zajęcia grupach. Ocena przedstawionego przez studenta sprawozdania w formie ustnej z wybranego stanu faktycznego będącego przedmiotem symulacji,
w zakresie kompetencji społecznych- ocena postawy studenta, w tym: przygotowanie do zajęć, zaangażowanie i aktywność; Ocena przedstawionego przez studenta sprawozdania w formie ustnej z wybranego stanu faktycznego będącego przedmiotem symulacji.
|